Rogatek uczył bezpieczeństwa w Mikołajkach!

Rogatek uczył bezpieczeństwa w Mikołajkach!

13 sierpnia 2022 r. w Mikołajkach Urząd Transportu Kolejowego zorganizował trzeci piknik rodzinny w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II”. Impreza przyciągnęła ponad 2 300 uczestników, którzy świetnie bawili się razem z nosorożcem Rogatkiem i uczyli się zasad bezpieczeństwa na kolei.

Piknik w Mikołajkach stanowił kolejną okazję do zmierzenia się z zadaniami przygotowanymi przez Rogatka w Stacjach Mocy. Całe rodziny, uczestnicząc w aktywnościach, przypominały sobie zasady bezpieczeństwa przy torach, na przejazdach kolejowo-drogowych, na peronach czy w pociągach. Na najlepszych czekały wyjątkowe nagrody. Uczestnicy imprezy mogli także skorzystać z eurobungee, przejazdu elektryczną kolejką czy wziąć udział w warsztatach edukacyjnych. Mieli także możliwość spotkania się z wyjątkowymi gośćmi specjalnymi: Sławomirem Szmalem i Mateuszem Pawłowskim.

Niezastąpiona DJ Miki, czyli Zuzanna Żyrafa, zachęciła najmłodsze dzieci do zabawy w rytm świetnej muzyki. Wieczorem wystąpiła niepowtarzalna Majka Jeżowska, która porwała tłum fanów do tańca i śpiewu. Doskonałym zwieńczeniem imprezy był pokaz fire show wykonany przez Mistrzów Ognia.

W pikniku uczestniczył Krzysztof Marek Nowacki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, który przekazał list Ministra Edukacji i Nauki skierowany do Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, dotyczący wartości edukacyjnych płynących z „Kampanii Kolejowe ABC II”.