Railpool przejmuje Ajax Loktechnik

Railpool przejmuje Ajax Loktechnik

Railpool poinformował, o przejęciu z dniem 1 marca 2021 roku firmę Ajax Loktechnik GmbH, która zajmującą się serwisowaniem lokomotyw w Hamburgu.

Railpool przywiązuje szczególną wagę do własnych i realnych kompetencji w zakresie kompleksowej obsługi pojazdów szynowych. Wraz z przejęciem firmy Ajax Loktechnik GmbH, Railpool uzyskał elastyczny serwis mobilny, doświadczenie w ciężkiej konserwacji i warsztat w Hamburgu. Ze względu na swoje położenie ta ostatnia jest predestynowana do obsługi technicznej i dlatego jest drugą lokalizacją warsztatu firmy wynajmującej lokomotywy w ważnym hubie towarowym w Hamburgu. Oczywiście oba warsztaty pozostaną dostępne dla wszystkich klientów i lokomotyw.

– Railpool stale się rozwijała od momentu powstania. W tym czasie stawiamy na ciągłość, szczególnie w zakresie naszych kompetencji w zakresie kompleksowej obsługi, która jest podstawą obietnicy wydajności wobec naszych klientów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzonych możliwości utrzymania ruchu i wzrostu wykwalifikowanej kadry – powiedział Torsten Lehnert, dyrektor generalny Railpool.

Christoph Engel, który kieruje również Railpool Lokservice GmbH & Co KG, przejmuje zarządzanie firmą Ajax Loktechnik GmbH od Mai Halver i Tima Müllera. Maja Halver, która założyła firmę ze swoim wspólnikiem w 2010 roku, pozostanie związana z firmą w roli doradczej.

– Cieszymy się, że pani Halver jest nadal dostępna jako konsultant. Zbudowała Ajax Loktechnik i jest ważnym źródłem wiedzy. Podobnie jak my jest również kompetentną i pełną pasji kolejarzem i cieszymy się na dalszą współpracę – dodaje Ingo Wurzer, dyrektor finansowy Railpool.