Przywracany jest ruch pociągów na linii Warszawa – Białystok

Przywracany jest ruch pociągów na linii Warszawa – Białystok

O godzinie 8:00 rano służby techniczne PLK umożliwiły ruch pociągów na linii Warszawa – Białystok. Będą prowadzone dalsze prace aby przywrócić rozkładową organizację ruchu.

W piątek, 7 kwietnia około godziny 17:00 wstrzymano ruch pociągów na linii kolejowej Warszawa – Białystok po zdarzeniu z ciężarówką, która na prawidłowo oznakowanym przejeździe w pobliżu wsi Dąbrowa – Łazy k. Szepietowa nie zatrzymała się przed znakiem STOP i wjechała bezpośrednio w pociąg towarowy. Nikt nie zginął. Wykolejony był jeden wagon i uszkodzona została lokomotywa. Zniszczony został  słup sieci trakcyjnej oraz tory.

Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował, że służby techniczne pracowały non stop przy usuwaniu skutków zdarzenia na przejeździe kolejowo-drogowym.

–  W nocy wkolejono uszkodzony wagon oraz odholowano lokomotywę i resztę składu pociągu towarowego. Na miejscu pracowała ekipa specjalnego pociągu, która naprawiła sieć trakcyjną – dodaje Łotowski.

PKP Intercity podczas utrudnienia za sześć pociągów wprowadziło zastępczą komunikację autobusową na odcinku Białystok – Czyżew.