Przewoźnicy wydzielają strefę bezpieczeństwa w pociągach

Przewoźnicy wydzielają strefę bezpieczeństwa w pociągach

Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie a także SKM Warszawa poinformowały o wprowadzeniu w swoich pociągach wydzielonych strefy, przeznaczone dla drużyn konduktorskich. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, co wprost przekłada się na bezpieczeństwo podróżujących pociągiem pasażerów.

W pociągach Kolei Dolnośląskich strefy te będą oznaczone przez drużyny konduktorskie taśmą oraz tabliczką „Miejsca Służbowe” i do ich wyłącznej dyspozycji. Apelujemy zatem, żeby tych taśm nie zrywać a przestrzeni nimi ograniczonych – nie naruszać!

Koleje Śląskie proszą jednocześnie o niezajmowanie miejsc w powyższych strefach.

– W miarę możliwości w ramach dbałości o bezpieczeństwo zalecamy też zajmowanie miejsc siedzących w pociągach z zachowaniem odpowiedniego odstępu od innych podróżnych – czytamy na stronie przewoźnika.

SKM Warszawa poinformowała, że pierwsze (licząc od czoła pociągu) i ostatnie drzwi będą całkowicie wyłączone z użytkowania dla podróżnych, a przestrzeń pomiędzy tymi drzwiami i kabiną maszynisty zostanie wygrodzona specjalną taśmą.

W pociągach ŁKA strefy wyłączone z użytkowania przeznaczone dla drużyn konduktorskich. Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa  pracownikom i podróżnym. Strefy te są odpowiednio oznaczone.