Polregio rozszerzyło honorowanie biletów okresowych PKP Intercity na linii łódzkiej

Polregio rozszerzyło honorowanie biletów okresowych PKP Intercity na linii łódzkiej

W ramach zacieśniania współpracy na rzecz większego komfortu pasażerów, Polregio rozszerzyło honorowanie biletów okresowych PKP Intercity na trasie Warszawa-Łódź-Warszawa w terminie do 31 sierpnia 2024 r. Pasażerowie będą mogli swobodnie podróżować wszystkimi pociągami przewoźnika, niezależnie od rodzaju posiadanego biletu okresowego. Dotychczasowa współpraca obejmowała tylko wybrane połączenia, a wprowadzone zmiany ułatwią pasażerom bardziej elastyczne planowanie podróży.

Od 9 czerwca do 31 sierpnia 2024 r., pasażerowie posiadający bilety okresowe obowiązujące w pociągach spółki PKP Intercity będą mogli korzystać ze wszystkich pociągów uruchamianych przez Polregio na ww. trasie.

Rozszerzenie współpracy między PKP Intercity a Polregio na trasie Warszawa-Łódź-Warszawa to kolejny ważny krok w tworzeniu integracji taryfowej. Zdajemy sobie sprawę jak istotna z punktu widzenia pasażera jest możliwość swobodnego wyboru połączenia. Wierzymy, że to dopiero początek dalszych działań, które będziemy razem realizować, a które w przyszłości zaowocują jeszcze większymi korzyściami dla podróżnych – komentuje Adam Pawlik, prezes zarządu Polregio.

Łącznie z biletem PKP Intercity pasażerowie będą mogli podróżować na tym odcinku 22 pociągami uruchamianymi przez Polregio.

Honorowanie biletów okresowych PKP IC w pociągach Polregio na trasie Warszawa-Łódź-Warszawa to przede wszystkim wyjście naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, którzy często nie mogli skorzystać z oferty, gdyż w systemie sprzedaży wszystkie miejsca teoretycznie były zajęte. To również element szerszych zmian wchodzących w życie od 9 czerwca, które zwiększą możliwość korzystania z transportu kolejowego – powiedział Janusz Malinowski, prezes zarządu PKP Intercity.

Rozszerzenie honorowania biletów okresowych na jednej z ważniejszych tras kolejowych w Polsce, wpisuje się w szerszy plan integracji ofert obu przewoźników w przyszłości.

Honorowanie biletów okresowych nie tylko usprawnia pasażerom organizację podróży, ale także zwiększa ich komfort, dając możliwość wyboru najdogodniejszych połączeń bez względu na operatora. Ta współpraca z pewnością przyczyni się do budowania zintegrowanego systemu transportowego w Polsce – dodał Marcel Klinowski, wiceprezes zarządu Polregio.