Polregio doceniło kierownik pociągu za pomoc pasażerowi

Polregio doceniło kierownik pociągu za pomoc pasażerowi

W siedzibie Polregio w Warszawie odbyło się spotkanie, w trakcie którego przyznano nagrodę Pani Annie Homernik, kierownik pociągu REGIO nr 96312 kursującego w ramach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. 26 stycznia br. Pani Anna brała udział w akcji ratunkowej na peronie Gdańsk Port Lotniczy, gdzie nagle upadł i stracił przytomność mężczyzna.

Jego reanimacji szybko podjął się podróżny przebywający wówczas na peronie. Po chwili do akcji ratunkowej tuż po wjeździe pociągu natychmiast dołączyła Pani Anna, która pomogła w akcji ratunkowej używając defibrylatora będącego na wyposażeniu pociągu. Dzięki błyskawicznej reakcji i wspólnym wysiłkom powyższych osób udało się uratować mężczyznę, który odzyskał funkcje życiowe w ciągu kilku kluczowych minut. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni przetransportowali go następnie do szpitala.

– Bardzo dziękuję podróżnemu i Pani Annie Homernik, kierownik pociągu, którzy przyczynili się do uratowania podróżnemu zdrowia, a najprawdopodobniej również życia. Jest niezwykle istotne, aby w tego typu sytuacjach jak najszybciej udzielić pomocy. Taka postawa, szczególnie w trakcie trwania pandemii Covid-19, bez wątpienia wzbudza podziw i uznanie, a dla innych stanowi wzór do naśladowania – powiedział Artur Martyniuk, prezes zarządu Polregio. – Pracownicy Polregio codziennie troszczą się o bezpieczeństwo pasażerów w podróży oraz, co pokazuje postawa Pani Anny Homernik, w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. To doskonały przykład służby zgodnej z etosem kolejarza – podkreśla Martyniuk.

Pani Anna Homernik w uznaniu za swoją postawę otrzymała podziękowania i okolicznościowy upominek z rąk prezesa zarządu Artura Martyniuka. Dodatkowo otrzyma nagrodę pieniężną.