Podkarpackie: tragiczny wypadek w Poniedziałek Wielkanocny

Podkarpackie: tragiczny wypadek w Poniedziałek Wielkanocny

Młode małżeństwo zginęło, ich 14-miesięcznne dziecko zostało ranne w wypadku, do jakiego doszło w Poniedziałek Wielkanocny na przejeździe kolejowym w Jadachach.

Jak poinformowała Komenda Miejska PSP w Tarnobrzegu, chwile po godzinie 16 służby z powiatu tarnobrzeskiego otrzymały zgłoszenie, że na przejeździe kolejowym kat. „D” w Jadachach doszło do zderzenia pociągu z samochodem osobowym.

– Pojazdem podróżowało małżeństwo, których obrażenia były tak rozległe, iż mimo wielkiego wysiłku służb ratunkowych ich życia nie udało się uratować oraz dziecko, które nie odniosło poważnych obrażeń – poinformowali strażacy.

Na miejscu wypadku zjawiły się cztery zastępy straży pożarnej, trzy zespoły naziemne ratownictwa medycznego, jeden lotniczy zespół medyczny, a także policjanci. Na miejscu zdarzenia pracowali także policyjni technicy oraz prokurator, a także przedstawiciele PKP PLK.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe przypominają, że przyczyną 99 proc. wypadków na przejazdach jest ignorowanie znaku stop oraz włączonej sygnalizacji, wjeżdżanie pod opadające rogatki, omijanie zapór slalomem i nadmierna prędkość. Skutkiem zdarzeń są ludzkie tragedie, straty materialne, angażowanie służb ratowniczych, utrudnienia w podróży koleją.