Pociągiem WOŚP pod latarnię morską w Kołobrzegu

Pociągiem WOŚP pod latarnię morską w Kołobrzegu

Zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i niedziela nad morzem? Dlaczego nie! Marszałek Olgierd Geblewicz w dniu finału WOŚP zachęca do podróży WOŚP-owym pociągiem ze Szczecina do Kołobrzegu. Pod samą latarnię morską! Będą wolontariusze z puszkami, radosna muzyka, gorące serca i gorąca herbata. 

To kolejna inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przygotowana na 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę (29 stycznia) od godz. 8.30 na dworcu Szczecin Główny spotkać będzie można harcerzy ZHP i wolontariuszy WOŚP zbierających datki, częstujących herbatą, słodkimi przekąskami i muzyką. Zagrają m.in. saksofoniści z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie.

Zawsze zachęcamy do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w tym roku po raz pierwszy Orkiestra głośno zagra w wyjątkowym pociągu, który od kilku tygodni kursuje po Pomorzu Zachodnim – wyjaśnia Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – Jeśli planujecie niedzielę nad morzem, wypoczynek można połączyć z udziałem w akcji charytatywnej. Poranna podróż ze Szczecina do Kołobrzegu będzie się odbywała w przyjaznym WOŚP-owym klimacie.

Bilety na przejazd należy kupić w kasie PKP lub korzystając z elektronicznych aplikacji.

Odjazd pociągu – godz. 9.07. Planowy przyjazd do Kołobrzegu o godz. 11.23. Na trasie jest 20 stacji, gdzie lokalne sztaby WOŚP będą miały okazję powitać pociąg i zachęcić pasażerów do udziału w wydarzeniach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O godz. 9.19 pociąg zatrzyma się w Szczecinie Dąbiu, o godz. 9.39 w Goleniowie, o godz. 10.01 w Nowogardzie, o godz. 10.18 w Płotach, o godz. 10.31 w Gryficach, o godzi. 10.48 w Trzebiatowie.

Niedzielny kurs ze Szczecina do Kołobrzegu przewiduje atrakcję, której próżno jednak szukać w codziennym rozkładzie jazdy. Hybryda w barwach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Pol’and’Rock Festival ze stacji kolejowej przejedzie pod Latarnię Morską. Przewidziano tam postój ok. do godziny 13, zatem będzie okazja zrobić wyjątkowe zdjęcia i zwiedzić nowoczesny pojazd. Przejażdżka z dworca do latarni będzie niebiletowana, ale wejściówką ma być wrzucenie datku do WOŚP-owej puszki.

Przypomnijmy, że pociąg z symbolami WOŚP i Pol’and’Rock od 17 grudnia 2022 r. pełni służbę na zachodniopomorskich szlakach kolejowych. To ostatnia z 12 hybryd zakupionych w latach 2021-22 przez Województwo Zachodniopomorskie. W jej głośnym powitaniu uczestniczył Jerzy Owsiak, zachęcając do grania w największej Orkiestrze świata i zapraszając na festiwal organizowany na Pomorzu Zachodnim przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Dyrygent WOŚP, tak jak deklarował w Szczecinie, wystawił model wyjątkowego pojazdu na licytację

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego również postarał się o atrakcje w internetowych aukcjach na WOŚP. Przypomnijmy, że wylicytować można m.in. pufy z festiwalu Pol’and’Rock podpisane przez Jurka Owsiaka, koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski z autografami m.in. Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego, a także spektakl i wizytę za kulisami Opery na Zamku.

Tegoroczna aukcja marszałka Olgierda Geblewicza.

Zaproszenie na obiad z wicemarszałkiem Tomaszem Sobierajem:

Wicemarszałek Olgierd Kustosz zaprasza do „Magicznego Świata Pszczół”:

Koszulka reprezentacji Polski przekazana przez członkinię zarządu województwa Annę Bańkowską kołobrzeskiemu sztabowi WOŚP:

Zaproszenie na spektakl w Operze na Zamku oraz wizytę za kulisami

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Fundacja WOŚP planuje wyposażyć polskie szpitale w urządzenia, które pozwolą na szybką diagnostykę zakażeń.