Pociągi do Wisły wrócą 3 stycznia 2021 r.

Pociągi do Wisły wrócą 3 stycznia 2021 r.

PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. poinformowały, że przyczyną zmiany terminu uruchomienia pociągów łączy się z prowadzeniem projektu przez wykonawcę firmę Trakcja, a nie – jak wcześniej podano – z opóźnieniem w dostawie urządzeń firmy Bombardier. Pociągi do Wisły Głębce pojadą 3 stycznia 2021 roku. Zastępcza komunikacja autobusowa jest utrzymana do 2 stycznia. 

– Zakres związany z budową nowego systemu sterowania został zlecony do realizacji firmie Trakcja – poinformowała Katarzyna Głowacka, biura prasowego PKP PLK.

W ramach projektu, prace prowadzone były na odcinku Bronów (Chybie) – Skoczów. Powstał nowy przystanek Skoczów Bajerki. Przebudowano perony na stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze. Położono 14 km nowych torów. Wymieniono sieć trakcyjną na szlaku oraz rozjazdy w Bieniowcu i na stacjach Pierściec i Skoczów. Przebudowano obiekty na odcinku Bronów – Skoczów, m.in. most na Wiśle w Skoczowie.

Wszystkie pociągi Kolei Śląskich ilinii S6 zostały skrócone do relacji Katowice – Pszczyna – Katowice, Kubalonka została skrócona do relacji Katowice – Chybie – Katowice, w zamian zostaną uruchomione cztery linie autobusowe.  

Autobusy będą kursować zgodnie z zaktualizowanym rozkładem jazdy, który został opublikowany przez przewoźnika.

– Z pociągów na autobusy i z autobusy na pociąg przeprowadzi Państwa pracownik w charakterystycznej pomarańczowej kamizelce z logo Kolei Śląskich. Prosimy stosować się do poleceń obsługi celem bezpiecznego i sprawnego przeprowadzenia procesu przesiadki. Dziękujemy za dobrą współpracę. Konduktor jest do Państwa dyspozycji i pomoże wyjaśnić wszelkie problemy związane z podróżą – informuje Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.