Olkol podpisał z PKP IC umowę na naprawy P4 lokomotyw EU07

Olkol podpisał z PKP IC umowę na naprawy P4 lokomotyw EU07

W ubiegłym tygodniu została podpisana kolejna umowa pomiędzy OLKOL a PKP Intercity. Kontrakt dotyczy „Wykonania naprawy okresowej na 4-tym poziomie utrzymania lokomotyw elektrycznych serii EU/EP07”. Umowa ta jest rezultatem wygrania przez Olkol Sp. z o.o. jednego z zadań w przetargu publicznym z połowy bieżącego roku.

Umowa zakłada realizację naprawy okresowej P4 16 lokomotyw EU07 + 7 w opcji i została zawarta na 24 miesiące. Wynagrodzenie za realizację kontraktu przy wykorzystaniu prawa opcji i uwzględnieniu szacowanych prac dodatkowych to ponad 25 000 000 zł brutto.

– To już kolejny, drugi w tym roku, duży kontrakt z naszym najważniejszym klientem PKP Intercity. Bardzo się cieszę, że ta współpraca układa się tak konstruktywnie, gdyż jest ona jednym z filarów stabilności dla naszej firmy. Realizacja tej umowy potwierdza dominację OLKOL-u na rynku napraw i modernizacji lokomotyw EU07. To nasza specjalizacja, którą zamierzamy nadal pielęgnować obok rozwijania nowych usług dla innych segmentów rynku kolejowego – powiedział Bogusław Kowalski, prezes zarządu OLKOL Sp. z o.o.

Dla OLKOL jest to drugi największy kontrakt podpisany w roku 2020 a jego realizacja w latach 2021 i 2022 znacząco wpłynie na budowanie bezpiecznego dla spółki portfela zamówień.