Pociągami Polregio na ferie zimowe – część 4

Pociągami Polregio na ferie zimowe – część 4

W najbliższy poniedziałek, 12 lutego, rozpocznie się czwarta tura ferii zimowych dla dzieci i młodzieży z pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Jaki propozycje przygotowało Polregio?

Specjalne oferty – bilety tygodniowe i weekendowe

Dzięki specjalnym ofertom w czasie ferii można będzie podróżować bez ograniczeń po całej Polsce. Można łatwo kupić je w mobilnej aplikacji mPolregio, w automatach biletowych lub Videomatach Polregio, w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl, u obsługi pociągu oraz w kasach biletowych.

Na dwa tygodnie przerwy zimowej ponownie spółka oferuje Bilety tygodniowe na ferie, które w podobnej formule proponowaliśmy pasażerom także latem i cieszyły się one ogromną popularnością wśród podróżnych – były najchętniej kupowanym produktem Polregio. Bilet tygodniowy na ferie w tańszej wersji kosztuje 109 zł i obejmuje wszystkie pociągi Regio. Bilet za 129 zł zapewnia z kolei przejazdy pociągami Regio oraz Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Arrivy. Sprzedaż biletów z tej oferty rusza 12 stycznia, a jest ona ważna przez całe ferie zimowe, czyli do 25 lutego. Nie obejmuje województwa pomorskiego i dolnośląskiego.

Niezależnie od ferii przez cały czas przewoźnik ma w ofercie bilety weekendowe, które pozwalają odwiedzać ulubione miejsca w całej Polsce. Mini bilet turystyczny kosztuje 47 zł i pozwala podróżować bez limitu pociągami Regio od piątku od 18:00 do poniedziałku do 06:00. Bilet turystyczny, dostępny w cenie 58 zł umożliwia nieograniczone podróże pociągami po całej Polsce od 18:00 w piątki do 06:00 w poniedziałki. Bilet jest honorowany w pociągach Regio (za wyjątkiem pociągów specjalnych) oraz pociągach osobowych Arrivy RP, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich (z wyjątkiem odcinka Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko – Kraków Olszanica), jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter).

Województwo kujawsko-pomorskie

Dzięki rozwiniętej sieci kolejowej mieszkańcy lub turyści odwiedzający woj. kujawsko-pomorskie mogą odwiedzać historyczne miasta nie tylko na dziedzicznych ziemiach Władysław Łokietka, ale również w sąsiednich regionach – Wielkopolsce, na Pomorzu czy Warmii i Mazurach. W Mogilnie można zwiedzić jeden z najstarszych polskich klasztorów, ufundowany przez Kazimierza Odnowiciela, skąd już tylko 20 minut pociągiem do kolebki polskiej państwowości w Gnieźnie.

Województwo lubuskie

Oprócz tradycyjnych, lokalnych i regionalnych połączeń, które umożliwiają podróżnym dojazd do większych miast – Poznania, Berlina, Wrocławia, czy Szczecina, mieszkańcy województwa lubuskiego mogą skorzystać z bezpośrednich połączeń między Zieloną Górą a Jelenią Górą. Warto również odkryć reaktywowane niedawno połączenie do Cottbus (Chociebuż) czy pozostałe połączenia transgraniczne do Guben oraz Görlitz. Zwłaszcza to ostatnie miasto zachwyca zabytkową architekturą i malowniczym położeniem nad Nysą Łużycką.

Województwo małopolskie

Do stolicy zimowych sportów – Zakopanego ponownie można dojechać pociągiem. Zmodernizowany zakopiański dworzec przywitał już pierwszych pasażerów. W przeciwieństwie do użytkowników samochodów tłoczących się na Zakopiance, pasażerowie kolei nie muszą martwić się korkami ani ograniczeniami wynikającymi z objętości bagażu, czy kłopotami ze znalezieniem miejsc do parkowania. Pociągiem POLREGIO w Małopolsce można również dojechać do Nowego Sącza, Krynicy Zdroju czy ośrodków w Dolinie Popradu.

Województwo świętokrzyskie

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mają możliwość skorzystania z kilku połączeń, dzięki którym mogą dotrzeć na ferie m.in. do uzdrowiska Busko-Zdrój albo do Krakowa. Połączenia, które szczególnie mogą być przydatne podczas ferii, to: Częstochowa – Busko-Zdrój oraz Kielce – Busko-Zdrój, Skarżysko Kamienna – Łódź czy Ostrowiec Św. – Kielce – Kraków. Nie wszyscy wiedzą, że przy sprzyjających warunkach również w Kielcach i okolicach otwarte są wyciągi narciarskie dla początkujących, np. na górze Telegraf.

Województwo wielkopolskie

Mieszkańcy Wielkopolski mogą dotrzeć do Szklarskiej Poręby pociągiem POLREGIO z Poznania przez Wrocław. Ponadto funkcjonują połączenia do Kołobrzegu i Świnoujścia, a nawet Warszawy przez Ostrów Wielkopolski. Na krótsze wycieczki warto się wybrać chociażby do Puszczykowa położonego w zakolach Warty, u wrót Wielkopolskiego Parku Narodowego. Na stacji kolejowej można podziwiać przepięknie odremontowany drewniany dworzec kolejowy, w którym obecnie mieści się restauracja.