PLK usuwają awarię wyświetlaczy i megafonów na warszawskiej średnicy [AKTUALIZACJA]

PLK usuwają awarię wyświetlaczy i megafonów na warszawskiej średnicy [AKTUALIZACJA]

Służby techniczne PLK usuwają awarię wyświetlaczy i megafonów na warszawskiej linii średnicowej na odcinku Warszawą Wschodnia a Warszawą Zachodnią. Według pierwszych ustaleń służb technicznych awaria powstała w wyniku zaniku zasilania z zewnątrz. Pociągi jeżdżą zgodnie z rozkładem jazdy. Dyżurni ruchu utrzymują stały kontakt z maszynistami w celu utrzymania sprawnego ruchu pociągów.

Jak poinformował Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe trwa ustalanie zakresu naprawy i czasu potrzebnego do przywrócenia prawidłowego działania urządzeń.

– Zwracamy uwagę podróżnym o korzystanie z plakatowych rozkładów jazdy umieszczonych w gablotach na peronach. Aktualne kursowanie pociągów prezentowane jest w aplikacji i na stronie Portal Pasażer – dodał Janduła 

Na stacji Warszawa Zachodnia dodatkowo wygłaszane są zapowiedzi głosowe.

 

AKTUALIZACJA

O godzinie 10:50 służby PLK przywróciły działanie wyświetlaczy i megafonów na warszawskiej linii średnicowej na odcinku między Warszawą Wschodnia a Warszawą Zachodnią.

– Według ustaleń służb technicznych awaria urządzeń powstała w wyniku zaniku zasilania z zewnątrz – poinformował przedstawiciel PKP PLK