Lubelskie: o krok od tragedii na stacji Trawniki

Lubelskie: o krok od tragedii na stacji Trawniki

Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 14-latek, który został porażony prądem po tym jak wspiął się na wagon i dotknął trakcji kolejowej. Do zdarzenia doszło w miejscowości Trawniki. Okazało się, że nieletni był pod wpływem alkoholu.

Jak poinformował st. asp. Elwira Domaradzka, w niedzielę, 18 września około godziny 17:30 dyżurny świdnickiej policji został powiadomiony, że na wagonie stojącym na stacji kolejowej w Trawnikach znajduje się nastolatek, który został porażony prądem.

– Jak ustalili policjanci, 14-letni mieszkaniec gminy Trawniki w obecności swoich znajomych wspiął się na wagon i dotknął trakcji kolejowej. Z relacji znajomych wynikało, że chciał sprawdzić czy znajduje się ona pod napięciem – dodała st. asp. Domaradzka.

Do zdjęcia poszkodowanego z wagonu konieczne były działania straży pożarnej. Następnie została chłopcu udzielona pomoc medyczna i w stanie przytomnym z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy i miał ponad promil alkoholu w organizmie.