PKP PLK zakończyły akcję „Październik miesiącem edukacji”

PKP PLK zakończyły akcję „Październik miesiącem edukacji”

Podczas tegorocznej akcji „Październik miesiącem edukacji” zorganizowano ponad 650 prelekcji. Uczestniczyło w nich blisko 30 000 dzieci i młodzieży.

Celem akcji jest zwiększanie wiedzy dzieci i młodzieży o tym, jak korzystać z przejść i przejazdów kolejowo-drogowych. Kolejarze uczą poprzez zabawę. Na zajęciach są animacje edukacyjne, quizy i konkursy, gry interaktywne oraz aplikacje mobilne dostosowane do wieku odbiorców. Dzieci otrzymują m.in. zeszyty edukacyjne i kolorowanki, a także poradniki i broszury dla rodziców.

Uczniowie dowiadują się jak oznakowane są przejazdy. Uzyskują wiedzę jak reagować i powiadamiać o niebezpiecznych sytuacjach na skrzyżowaniach torów z drogą, wykorzystując dane z żółtych naklejek PLK – dodatkowych oznaczeń na przejazdach. Podczas tegorocznej akcji zorganizowano w Polsce ponad 650 prelekcji. Uczestniczyło w nich blisko 30 000 dzieci i młodzieży.

Akcja „Październik miesiącem edukacji” jest prowadzona w całej Polsce przez Ambasadorki i Ambasadorów Bezpieczeństwa – pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych we współpracy ze Strażą Ochrony Kolei.

W bieżącym roku była to już 10 edycja projektu w ramach kampanii „Bezpieczny Przejazd”. Tylko podczas tych październikowych akcji, o tym jak prawidłowo zachowywać się na terenach kolejowych, dowiedziało się około 260 000 dzieci. Ponadto prelekcje odbywają się również w ciągu całego roku.