PKP PLK przywróciły ruch pociągów na odcinku Rogoźno – Budzyń

PKP PLK przywróciły ruch pociągów na odcinku Rogoźno – Budzyń

Działania służb technicznych PKP Polskie Linie Kolejowe umożliwiły wznowienie ruchu kolejowego w czwartek, 11 stycznia od ok. godz. 16:30.  Odwołana została komunikacja zastępcza, nie ma konieczności przejazdów pociągów dalekobieżnych zmienioną trasą.

Ruch pociągów na linii kolejowej Poznań – Piła (nr 354), na odcinku Rogoźno – Budzyń, odbywa się obecnie zgodnie z rozkładem jazdy.

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe przypomniał, że ze względu na wykolejenie pociągu, w efekcie zdarzenia na przejeździe kolejowo-drogowym, do którego doszło w środę w okolicy Budzynia, uszkodzony został tor na długości ok. 200 m.

Natychmiast po zakończeniu akcji ratunkowej oraz działań odpowiednich służb, możliwe było przystąpienie do naprawy uszkodzonej infrastruktury. M.in. wymieniono ok. 300 podkładów, przeprowadzono stabilizację toru oraz regulację sieci trakcyjnej. Przeprowadzono prace na przejeździe w zakresie oznakowania i oświetlenia, które również zostało uszkodzone w wyniku ww. zdarzenia – tłumaczy Śledziński.

Przypomnijmy, w środę ok. godz. 8:10 samochód ciężarowy wjechał na przejeździe zabezpieczonym znakami pod pociąg relacji Kołobrzeg – Poznań. Jedna osoba z obsługi pociągu nie żyj, a trzy osoby zostały ranne.