Dwa wypadki z udziałem pociągów Polregio na przejazdach kolejowych [AKTUALIZACJA]

Dwa wypadki z udziałem pociągów Polregio na przejazdach kolejowych [AKTUALIZACJA]

Dziś rano doszło do dwóch wypadków na przejazdach kolejowych. W obu przypadkach wstrzymany jest ruch pociągów. Niestety jedna osoba zmarła a kilka jest rannych.

Do pierwszego wypadku doszło kilka minut ok. godz. 8:10 na szlaku na szlaku Budzyń – Rogoźno Wlkp. Na przejeździe kolejowym kat. D pod pociąg Polregio R 87940 relacji Kołobrzeg – Poznań Gł. wjechał samochód ciężarowy. Jednostka EN57AL-1527 jest mocno uszkodzona. Skład jest wykolejony.

Jak przekazał Radosław Śledziński z zespołu prasowego PLK trzy osoby ranne. Jedna osoba z obsługi pociągu nie żyje. Na miejscu zdarzenia pracują służby ratunkowe.

W wyniku wykolejenia składu uszkodzony został tor na długości około 200 metrów. Służby PLK SA przystąpią do jego naprawy po zakończeniu akcji ratunkowej – dodał Śledziński.

Na linii Poznań – Piła ruch pociągów jest wstrzymany.

Za pociągi regionalne (Polregio i Koleje Wielkopolskie) wprowadzono zastępczą komunikację autobusową między Rogoźnem Wielkopolskim a Budzyniem. Pociągi dalekobieżne kierowane są trasą przez Gniezno, Inowrocław i Bydgoszcz – zaznacza przedstawiciel PLK.

Do kolejnego zdarzenia doszło ok. 8:25. Jak poinformowała „Kolejowy Portal” Anna Znajewska-Pawluk z zespołu prasowego PLK, na przejeździe kolejowo-drogowym kat. C w miejscowości Zemborzyce na linii kolejowej nr 68 Lublin Główny – Stalowa Wola. w pociąg Polregio relacji Kraśnik – Lublin Główny wjechał samochód osobowy. Wstrzymany jest ruch pociągów.

W wyniku zdarzenia doszło do częściowego wykolejenia pociągu. Na miejsce zarządca infrastruktury niezwłocznie skierował zespół techniczny. Urządzenia na przejeździe działały sprawnie – dodaje Znajewska-Pawluk.

AKTUALIZACJA 12:30

Koleje Wielkopolskie poinformowały, że przerwa w ruchu pociągów na trasie Budzyń – Rogoźno Wlkp. może potrwać do piątku, 12 stycznia 2024 r.
 
Przewoźnik przypomina o wprowadzonej zastępczej komunikacji autobusowej na odcinkach
  • – Rogoźno – Piła
  • – Piła – Wyrzysk Osiek
Odjazdy autobusów komunikacji zastępczej na tych odcinkach będą się odbywały spod dworców kolejowych – zaznaczają Koleje Wielkopolskie.