PKP Intercity zakończyło RFI na leasing 148 automatów vendingowych

PKP Intercity zakończyło RFI na leasing 148 automatów vendingowych

PKP Intercity zakończyło postępowanie dotyczące zapytania o oferty na leasing 148 automatów vendingowych z przekąskami oraz napojami ciepłymi i zimnymi. Maszyny mają zostać zamontowane w wagonach Combo i zmodernizowanych składach ED74.

Jak poinformowała Agnieszka Serbeńska z zespołu prasowego PKP Intercity informacje przekazane przez uczestników RFI pozwoliły zweryfikować oczekiwania spółki dotyczące zamówienia na automaty vendingowe.

– Zdobyta w ten sposób wiedza zostanie wykorzystana w przygotowaniu opisu przedmiotu zamówienia oraz w planowanym do ogłoszenia postępowaniu – dodała Serbeńska.

Z ogłoszonego zapytania o oferty wiemy, że PKP Intercity chciało wyleasingować (bez opcji wykupu) fabrycznie nowych 74 automaty vendingowych na napoje zimne i przekąski oraz 74 automaty  na napoje ciepłe. Maszyny miałyby być dostarczone i zamontowane w  60 wagonach osobowych typu Combo oraz 14 składach ED74.

Spółka chciała leasingować maszyny na okres od 24 miesięcy do 48 miesięcy, w zależności od dostaw wagonów typu Combo i składów ED74 po modernizacji.

Przypomnijmy, że w połowie czerwca 2019 r. PKP Intercity ogłosiło dialog techniczny na dostawę maszyn vendingowych z usługą utrzymania i uzupełniania produktów spożywczych do zmodernizowanych wagonów pasażerskich.

Interpelację do Ministra Infrastruktury w sprawie automatów w pociągach PKP Intercity skierowała poseł Paulina Matysiak, która pytała kiedy przewoźnik będzie inwestować środki w instalowanie w wagonach automatów do sprzedaży napojów zimnych i gorących. Na pytanie posłanki odpowiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.