PKP Intercity wymieni biletomaty na dworcu Warszawa Centralna?

PKP Intercity wymieni biletomaty na dworcu Warszawa Centralna?

W maju 2022 r.  PKP Intercity zaprosiło zainteresowane podmioty do składania informacji cenowych dotyczących zakupu lub dzierżawy nowych biletomatów. Trwa obecnie analiza otrzymanych dokumentów.

Przedmiotem zapytania został podzielony na cztery warianty.

Wariant 1 dotyczył zakupu dwóch urządzeń w ramach zamówienia podstawowego oraz 10 sztuk w ramach zamówienia opcjonalnego.

Wariant 2 dotyczył zakupu dwóch maszyn w ramach zamówienia podstawowego oraz 10 sztuk w ramach zamówienia opcjonalnego oraz kolejnych 18 biletomatów po złożeniu przez PKP Intercity oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji.

Wariant 3 dotyczył dzierżawy dwóch urządzeń w ramach zamówienia podstawowego oraz 10 sztuk w ramach zamówienia opcjonalnego.

Wariant 4 dotyczył dzierżawy dwóch biletomatów w ramach zamówienia podstawowego oraz 10 urządzeń w ramach zamówienia opcjonalnego oraz kolejnych 18 urządzeń po złożeniu przewoźnika oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji.

Spółka oczekiwała także, zapewnienia wsparcia technicznego na okres 36 miesięcy.

Jak poinformowała „Kolejowy Portal” Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity, spółka otrzymała informacje cenowe od dwóch podmiotów.

– Decyzja co do ogłoszenia przetargu nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy – dodała Zakrzewska.

Przewoźnik chce aby jedno urządzenie było zainstalowane w siedzibie spółki, a 11 biletomatów (1 z zamówienia podstawowego i 10 z zamówienia opcjonalnego) we wnękach na dworcu Warszawa Centralna .

Pozostałe 18 biletomatów (z zamówienia opcjonalnego) będzie instalowane jako urządzenia wolnostojące w lokalizacjach wskazanych przez PKP Intercity w budynkach dworców kolejowych na terenie Polski.