PKP Intercity odbiera pierwsze wagony 141A-20 zmodernizowane w Opolu

PKP Intercity odbiera pierwsze wagony 141A-20 zmodernizowane w Opolu

Trwają odbiory po naprawach z modernizacją kolejnych wagonów typu 141A-20. Prace naprawcze są prowadzone przez zakład PKP Intercity Remtrak w Opolu.

W ramach kontraktu PKP Intercity zyska 60 wagonów przedziałowych 1/2 klasy (z 3 przedziałami 1 klasy i pozostałą częścią bezprzedziałową 2 klasy w układzie miejsc 2+2).

Cezary Nowak, rzecznik PKP Intercity poinformował „Kolejowy Portal”, że odnowione wagony wyposażane są w nowoczesne urządzenia oraz rozwiązania techniczne, m.in. zmodernizowany układ hamulcowy, izolację cieplną i elektroakustyczną, elektryczną, wodną i sanitarną, instalację wykrywania pożaru w przedziałach, kabinach WC, przedsionkach i korytarzach, nowe drzwi odskokowo – przesuwne z obwodem automatycznej blokady, okna przystosowane do klimatyzacji.

Podniesienie jakości podróżowania zapewnią nowe siedzenia w przedziałach pasażerskich, gniazdka 230V i indywidualne oświetlenie, system oświetlenia LED, klimatyzacja z automatyczną regulacją sterowania, bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz dynamiczny system informacji dla pasażerów prezentowany na tablicach świetlnych – dodaje rzecznik przewoźnika

Zmodernizowane wagony będą kursowały z prędkością maksymalną 160 km/h.

Przypomnijmy, że w maju 2021 r. flotę PKP Intercity wzmocniły ostatnie z 60 wagonów, które zmodernizowała Pesa Bydgoszcz w konsorcjum z Pesa Mińsk Mazowiecki.