PKP Intercity chce wyleasingować 148 automatów z przekąskami i napojami

PKP Intercity chce wyleasingować 148 automatów z przekąskami i napojami

PKP Intercity ogłosiło zapytanie o oferty na leasing 148 automatów vendingowych z przekąskami oraz napojami ciepłymi i zimnymi. Maszyny mają zostać zamontowane w wagonach Combo i zmodernizowanych składach ED74.

Przedmiotem zapytania jest leasing bez opcji wykupu fabrycznie nowych 74 automaty vendingowych na napoje zimne i przekąski oraz 74 automaty vendingowych na napoje ciepłe. Maszyny miałyby być dostarczone i zamontowane w  60 wagonach osobowych typu Combo oraz 14 składach ED74. Wykonawca świadczyłby kompleksową usługę serwisu, oraz zatowarowania automatów.

Celem zamówienia jest świadczenie usługi gastronomicznej za pomocą automatów vendingowych, w wybranych pociągach PKP Intercity, w których nie ma wagonu barowego lub restauracyjnego.

Spółka będzie leasingować maszyny od 24miesięcy do 48miesięcy, w zależności od dostaw wagonów typu Combo i składów ED74 po modernizacji.

W związku z tym, że składy ED74 oraz  wagony COMBO wyposażone w automaty będą jeździły po terenie całej Polski,  proces zatowarowania musiałby odbywać się w konkretnych lokalizacjach pociągów. Dla wagonów typu COMBO będą to: Białystok, Suwałki, Gdynia, Lublin, Olsztyn, Szczecin, Świnoujście, Wrocław, Zielona Góra, Bydgoszcz, Gorzów Wlkp., Kołobrzeg, Kraków, Piła, Przemyśl, Jelenia Góra, Warszawa, Poznań oraz Terespol

Dla składów ED74 będą to stacje Zgorzelec/Węgliniec, Jelenia Góra, Wrocław, Katowice, Kraków, Kielce, Radom, Lublin oraz Chełm

Przewoźnik zastrzega, że zapytanie nie stanowi elementu jakiegokolwiek postępowania o udzielenie zamówienia i PKP Intercity nie jest zobligowane do wyboru oferty.

Przypomnijmy, że w połowie czerwca 2019 r. PKP Intercity ogłosiło dialog techniczny na dostawę maszyn vendingowych z usługą utrzymania i uzupełniania produktów spożywczych do zmodernizowanych wagonów pasażerskich.

Także interpelację do Ministra Infrastruktury w sprawie automatów w pociągach PKP Intercity skierowała poseł Paulina Matysiak, która pytała kiedy przewoźnik będzie inwestować środki w instalowanie w wagonach automatów do sprzedaży napojów zimnych i gorących. Na pytanie posłanki odpowiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.