Piąta Gama Marathon w parku taborowym Ciech Cargo

Piąta Gama Marathon w parku taborowym Ciech Cargo

Kolejna Gama z modułem dojazdowym wzbogaciła flotę Ciech Cargo. To już piąty pojazd tego typu w Ciech Cargo. Dzierżawa lokomotyw elektrycznych z modułem dojazdowym jest elementem rozwoju biznesu oraz poprawy efektywności realizacji przewozów.

Nowy pojazd dzierżawiony z Cargounit, będzie wspierał między innymi obsługę nowego segmentu przewozów gazu, które w ostatnich tygodniach z powodzeniem zaczęła realizować spółka Ciech Cargo. Gama 111Ed-079 to jedenasta, nowoczesna lokomotywa elektryczna w Ciech Cargo i piąta lokomotywa z modułem dojazdowym.

Ciech Cargo realizuje przewozy tylko nowoczesnymi lokomotywami elektrycznymi, które oprócz bardzo wysokiej dostępności, co ma znaczenie dla zapewnienia wysokiej jakości klientom, gwarantują maszynistom komfortowe warunki pracy.

Cieszę się, ze sukcesywnie wzmacniamy naszą flotę nowoczesnych lokomotyw, które pozwalają nam rozwijać przewozy poza Grupą Ciech, co pozwala nam znaleźć większa synergię i osiągnąć większą efektywność w realizacji przewozów-powiedział Andrzej Pawlowski, Prezes zarządu Ciech Cargo.

Ciech Cargo z siedzibą w Inowrocławiu zatrudnia około 270 osób, realizując usługi kolejowe za pomocą 21 lokomotyw i 1500 wagonów towarowych. Przedsiębiorstwo świadczy usługi transportu kolejowego w kraju, w zakresie: wynajmu wagonów kolejowych, kolejowych przewozów towarowych, obsługi oraz utrzymania bocznic, a także utrzymania lokomotyw i naprawy wagonów. W jej taborze znajdują się m.in. nowoczesne lokomotywy elektryczne, takie jak Bombardier E594 TRAXX, Bombardier E483 Traxx , Newag „Dragon 2” czy Pesa Gama. Spółka realizuje około 70 proc. oferowanych przez siebie usług w ramach Grupy CIECH, budując tym samym przewagi konkurencyjne koncernu w obszarze logistyki i transportu. Spółka sukcesywnie zwiększa skalę swojej działalności i pozyskuje coraz więcej zleceń od podmiotów zewnętrznych, wykorzystując do tego swoje przewagi: doświadczoną kadrę, nowoczesną flotę lokomotyw elektrycznych, a także pełne zaplecze serwisowe dla przeglądów taboru.