Pesa: robimy wszystko, aby Darty jak najszybciej wracały do eksploatacji

Pesa: robimy wszystko, aby Darty jak najszybciej wracały do eksploatacji

Jak już informowaliśmy, PKP Intercity ze względu na brak wystarczającej liczny sprawnych pojazdów ED161 „Dart” niemal codziennie uruchamia zastępcze składy wagonowe. Producent przekonuje, że serwis robi wszystko, aby pojazdy jak najszybciej mogły wozić pasażerów.

Przypomnijmy, dziś poinformowaliśmy, że połowa składów Dart jest wyłączona z eksplantacji. Poprosiliśmy jednocześnie przewoźnika i bydgoską Pesę o stanowisko ws. problemów z jednostkami ED161.

Maciej Grześkowiak Dyrektor ds. Projektów Strategicznych i Komunikacji poinformował „Kolejowy Portal”, że dzisiaj w ruchu jest 11 pojazdów ED161. Przyznał, że w ostatnich dniach przyczynami wyłączeń były przede wszystkim dwa wypadki z udziałem samochodów i pieszych, a także dwa przypadki uszkodzenia pantografów. Pojazdy ED161 obywają także planowe przeglądy.

Serwis Pesa Mińsk Mazowiecki robi wszystko, by pojazdy najszybciej jak to możliwe wracały do eksploatacji.  Jeszcze dzisiaj gotowe będą dwa pojazdy, kolejne dwa w piątek – dodał Grześkowiak.

Jak dodał przedstawiciel producenta, w przypadku przeglądów wyższych poziomów i naprawy po zderzeniu z samochodem wyłączenia będą nieco dłuższe.

Przypomnijmy, że jednostka ED161-016 jest wyłączona z eksploatacji od 30 stycznia 2020 r. kiedy doszło do tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym kat. C w miejscowości Nowa Schodnia. Samochód ciężarowy wjechał pod pociąg IC „Panorama” relacji Warszawa Wsch. – Wrocław Gł.