Pesa DMU 847 w drodze na czeskie testy [GALERIA]

Pesa DMU 847 w drodze na czeskie testy [GALERIA]

Pierwszy z wyprodukowanych pojazdów z nowej platformy Regio160 dla Kolei Czeskiej wkrótce dojedzie do polsko-czeskiej granicy w Chałkach, aby u naszego południowego sąsiada rozpocząć ostatnią fazę testów.

Miejsce docelowym podróży spalinowego dwuczłonowego pojazd DMU 847 będzie ośrodek testowy Velim w miejscowości Cerhenice, niedaleko Kolina.

Przypomnijmy, że w pierwszej połowie grudnia 2022 r. pojazdy był testowany na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie, gdzie odbywały się uruchomienia i testy układów napędowego oraz hamulcowego, związane z zastosowaniem w pojazdach dla CD najnowszej generacji ekologicznych silników Stage V przeznaczonych dla pojazdów DMU.

Ceskie Drahy zamówiły do tej pory w Pesa 76 pojazdów typu 847. Będą one wozić w Czechach pasażerów z regionów regionów Praskiego, Środkowych Czech, Pardubic, Południowo-Czeskiego, Wysoczyny, a także Hradec Kralove czy Pilzna czy Południowo-Morawskiego.

W pociągach pasażerowie będą mogli spodziewać się jasnego, przestronnego, klimatyzowanego wnętrza z ergonomicznie zaprojektowanymi fotelami, Wi-Fi, gniazdek elektrycznych 230 V z portem USB  oraz nowoczesnego systemu informacji pasażerskiej. Jednostki będą przystosowane do transportu osób na wózkach inwalidzkich, z platformą umożliwiającą wjazd oraz dedykowaną niepełnosprawnym przestrzenią pasażerską. Pojazdy będą wyposażone w spełniające normy TSI PRM ekologiczne toalety w obiegu zamkniętym, umożliwiające korzystanie z nich również na stacjach, podczas postojów. Znajdą się w nich także składane przewijaki.

Českie Drahy eksploatują już dwuczłonowe spalinowe zespoły trakcyjne Link serii „844” produkowane przez PESA Bydgoszcz i nazwane w Czechach RegioShark.