Pesa Bydgoszcz rozpoczyna szczepienie pracowników

Pesa Bydgoszcz rozpoczyna szczepienie pracowników

Pesa rozpoczęła dzisiaj realizację szczepień pracowników w ramach Programu Szczepień w Zakładach Pracy. Przez dwa dni, 4 i 5 czerwca zaszczepionych zostanie ponad 600 osób.

– Z oferty bezpłatnych szczepień organizowanych przez PESA skorzystać mogli pracownicy, ich rodziny oraz współpracownicy, włącznie z pracownikami zagranicznymi. Zainteresowanie było bardzo duże, stąd decyzja o rozłożeniu szczepień na dwa dni.” – powiedziała Elżbieta Muszyńska, kierownik Działu BHP i Szef Sztabu Covid-19 w PESA.

Punkt szczepień zorganizowano w budynku hali montażu końcowego tramwajów. Dla osób korzystających ze szczepień przygotowano wstępną poczekalnię z punktem informacyjnym, punkt wypełniania ankiet medycznych, dwa stanowiska lekarskie i dwa pielęgniarskie oraz specjalną przestrzeń, w której pracownicy mogli  przebywać na obserwacji po samym szczepieniu. 

– Dla nas to szczepienie pracowników jest kontynuacją realizowanego w spółce od początku pandemii programu profilaktycznego #bezpieczniwpesa. W PESA sztab antycovidowy działa od lutego zeszłego roku. Jesteśmy jedną z pierwszych firm , które wdrożyły procedury bezpieczeństwa i cały szeroki program ochrony pracowników przed koronawirusem”. – podkreślił Krzysztof Zdziarski, Prezes Zarządu PESA Bydgoszcz.

Pierwsze działania dotyczące zabezpieczenia przez rozprzestrzenianiem się koronawirusa Pesa podjęła już w połowie lutego 2020,  ponieważ ze względu na realizację usług serwisowych dla zagranicznych klientów, np. włoskich kolei Trenitalia pracownicy spółki przebywali na obszarach, w których wcześnie wykryto ogniska koronawirusa.  Powołano specjalny sztab antycovidowy,  który działa do dzisiaj i rozpoczęto realizację programu profilaktycznego  #bezpieczniwpesa. Wdrożono zalecane przez służby sanitarne procedury, włącznie z obowiązkowym pomiarem temperatury i dezynfekcją rąk przy wejściu na teren firmy, zmieniono system pracy, zwiększono liczbę stołówek, by zapewnić pracownikom bezpieczny dystans podczas przerw. Jednocześnie przez cały czas realizowana jest akcja edukacyjna, wykorzystująca wszystkie narzędzia komunikacji wewnętrznej, od plakatów czy ulotek, aż po multimedia, ekrany w stołówkach, specjalne wygaszacze komputerów czy komunikację sms.

Dzięki tym wszystkim działaniom udało się znacząco ograniczyć liczbę zachorowań w firmie, nie dochodziło do przestojów w produkcji, a PESA mimo ograniczeń i problemów poddostawców terminowo realizuje produkcję, dostarczając klientom zamówione pojazdy.