Pendolino z Warszawy Głównej do Krakowa

Pendolino z Warszawy Głównej do Krakowa

Były pociągi regionalne i IC, teraz czas na połączenie kategorii Express InterCity Premium. W czerwcu oraz na przełomie sierpnia i września PKP Intercity uruchomi parę pociągów EIP z Krakowa Głównego do stacji Warszawa Główna i z powrotem.

Z czego wynika przekierowanie połączeń do stacji Warszawa Główna?

Jak poinformowała „Kolejowy Portal” Justyna Moskalewicz – Aderek z biura prasowego PKP Intercity, zmiany wynikają z kolejnych etapów modernizacji stacji Warszawa Zachodnia i brakiem przepustowości w tym okresie zarówno na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna, jak i na stacji Warszawa Gdańska.

Stacja Warszawa Główna w tym wypadku jest jedyną alternatywą, aby umożliwić dojazd pasażerów z/do Warszawy tymi pociągami – dodała przedstawiciela przewoźnika.

Pociąg EIP 1313 relacji Warszawa Główna – Kraków Główny będzie kursował w terminach od 11 czerwca  do 25 czerwca oraz od 20 sierpnia do 2 września. Z kolei pociąg EIP 3106 relacji Kraków Główny – Warszawa Główna będzie kursował w terminach od 11 czerwca do 25 czerwca oraz od 19 sierpnia do 2 września.

Odjazd pociągu EIP 3106 ze stacji Kraków Główny zaplanowano o godz. 14:59 a przyjazd do Warszawy Głównej o 17:37. Czas podróży wyniesie 2 godz. i 38 min.

Pociąg powrotny EIP 1313 wyruszy ze stacji Warszawa Główna o 18:23. Planowany przyjazd do stacji Kraków Główny to 20:52. W tym kierunku pociąg będzie jechał o 10 minut krócej.