ÖBB zamawia 21 dodatkowych pociągów Desiro ML od Siemens Mobility

ÖBB zamawia 21 dodatkowych pociągów Desiro ML od Siemens Mobility

ÖBB rozszerza istniejącą flotę pociągów podmiejskich i regionalnych o dodatkowe 21 pociągów Desiro ML w firmie Siemens Mobility. Czteroczłonowe pociągi mają około 100 metrów długości, osiem wejść i zapewniają większy komfort pasażerom w podróżach lokalnych i regionalnych. Pociągi będą wyposażone w system ETCS i mają być eksploatowane w zachodnim austriackim landzie Vorarlberg.

Ponad 180 pociągów tej nowoczesnej i sprawdzonej serii firmy Siemens Mobility działa już z powodzeniem jako trzywagonowe pociągi w samej Austrii. Zamówiona dla Vorarlberg czteroczłonowa wersja Desiro ML została już dopuszczona do eksploatacji w Austrii i Niemczech.

– Desiro ML to sprawdzony na arenie międzynarodowej pociąg regionalny, który zapewnia pasażerom najwyższy poziom komfortu i satysfakcji. Będziemy dalej dostosowywać pociąg, aby spełniał najnowsze wymagania klientów w całej Europie– powiedział Albrecht Neumann, dyrektor pionu Rolling Stock, Siemens Mobility

Planowane dla Vorarlbergu pociągi Desiro ML będą miały łącznie 290 miejsc siedzących i miejsce na dwa wózki inwalidzkie. W zależności od pory roku pociągi będą oferować wystarczająco dużo miejsca na rowery latem lub zimą będą wyposażone w stojaki na narty.

Pasażerowie będą cieszyć się wysokim poziomem komfortu dzięki licznym innowacjom technicznym, takim jak cyfrowy system informacji pasażerskiej, klimatyzacja, usługa Wi-Fi.

Do tej pory na całym świecie sprzedano ponad 540 pociągów Desiro ML firmy Siemens Mobility w wersjach trzy lub czteroczłonowych.

Przypomnijmy, że tydzień temu Koleje Austriackie poinformowały o zamówieniu dodatkowych 20 pociągów nocnych Nightjet od Siemens Mobility