Nowe pociągi S-bahn do Berlina konsorcjum Siemens Mobility-Stadler zakończyły fazę testów

Nowe pociągi S-bahn do Berlina konsorcjum Siemens Mobility-Stadler zakończyły fazę testów

Pierwsze dziesięć nowych pociągów S-bahn dla stolicy Niemiec (seria 483/484) wyprodukowane przez konsorcjum Siemens Mobility-Stadler zakończyły kilku miesięczną fazę testów. Pociągi mogą rozpocząć regularną obsługę na linii S47, a od 2022 także na linii S46.

Od stycznia do sierpnia 2021 pierwsze 10 nowych pociągów S-bahn rozpoczęło fazę testów operacyjnych na linii S47 na odcinku Spindlersfeld – Hermannstraße. Testy zostały zakończone sukcesem – pociągi potwierdziły swoją niezawodność ponad 99-procentową dostępnością i sprawdziły się w codziennych operacjach. Od 2022 r. nowe pojazdy będą eksploatowane także na linii S46.

– Nowe pociągi okazały się niezawodne zarówno w lutowym śniegu, jak i w pierwszych dniach upalnego lata. Cieszą się szczególną popularnością zarówno wśród naszych pracowników, jak i pasażerów, a nasza bliska współpraca z producentami i rozbudowany program testowy opłaciły się – powiedział Peter Buchner, szef kolejki miejskiej S-Bahn w Berlinie

– Cieszymy się, że nowa pojazdy S-Bahn dla Berlina pomyślnie przeszły fazę testów eksploatacji i mogą rozpocząć regularne kursowanie. Nowe pociągi będą wizytówką nowoczesnej mobilności miejskiej; oferują lepsze wrażenia z jazdy i większy komfort dla berlińczyków – powiedział Albrecht Neumann, CEO pionu Rolling Stock, Siemens Mobility.

Nowe pociągi S-bahn zapewniają więcej miejsca, duże panoramiczne okna, klimatyzację, kamery monitoringu bezpieczeństwa we wszystkich wagonach, bezpośrednie połączenia głosowe z centrum bezpieczeństwa, dostęp do usług dla osób na wózkach inwalidzkich i nowoczesne wyświetlacze informacji dla pasażerów.

Przypomnijmy, że w grudniu 2015 r. S-Bahn Berlin, podpisała z konsorcjum Siemens Mobility i Stadler kontrakt na dostawę 106 pociągów składających się z 85 zestawów 4-wagonowych serii 484 i 21 dwuwagonowych serii 483. Oprócz obsługi linii S47, nowe pociągi będą wykorzystywane na liniach S46, S8 i S41 / S42.