Nocne prace nad usuwaniem skutków marznących opadów

Nocne prace nad usuwaniem skutków marznących opadów

W nocy w czwartku na piątek służby techniczne PKP Polskie Linie Kolejowe wykonały jazdy patrolowe na 3200  km szlaków zapewniając możliwość przejazdu na najważniejszych liniach kolejowych.

Na najważniejszych stacjach kolejowych w pogotowiu są dodatkowe lokomotywy osłonowe i pociągi sieciowe. Sprzęt jest gotowy do wykorzystania w przypadku wystąpienia awarii i oblodzeń sieci trakcyjnej.

Sieć kolejowa jest przejezdna

W nocy pomiędzy Słupskiem a Lęborkiem 3 pociągi sieciowe pracowały przy odlodzeniu sieci trakcyjnej. Na linii pociągi przejeżdżają przy wykorzystaniu trakcji spalinowej. Kontynuowane jest oczyszczanie z lodu sieci trakcyjnej na linii Warlubie – Twarda Góra – Smętowo. Pociągi przejeżdżają trakcją spalinową.

Sytuacja na sieci kolejowej monitorowana jest przez specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który natychmiast reaguje na wszelkie utrudnienia. Służby PLK SA na bieżąco monitorują sytuację pogodową. W ciągłej gotowości są drużyny szybkiego reagowania na usterki, pociągi sieciowe i lokomotywy osłonowe. O zmianach w kursowaniu pociągów informują drużyny konduktorskie, komunikaty podawane są na stacjach i przystankach oraz na www.portalpasazera.pl.