24-latek posłużył się cudzym dokumentem podczas interwencji SOK

24-latek posłużył się cudzym dokumentem podczas interwencji SOK

Radomscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 24-letniego mężczyznę, który posłużył się nie swoim dokumentem stwierdzającym tożsamość. Sprawca najpierw spacerował po torach, a następnie podczas legitymowania okazał mundurowym dowód osobisty innej osoby. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, 3 stycznia 2024 r. po godzinie 12:00 dyżurny zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Radomiu otrzymał zgłoszenie od dyżurnej ruchu stacji Lesiów o osobie nieuprawnionej na torach szlakowych Lesiów – Radom. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze SOK, którzy ustalili, że młody mężczyzna spacerował torem nr 2, po którym odbywał się ruch pociągów.

Sprawca wykroczenia podczas legitymowania okazał funkcjonariuszom dokument tożsamości innej osoby. Powiadomiono patrol Policji. Mundurowi ustalili, że okazany dowód osobisty został zagubiony przez właściciela. Funkcjonariusze SOK przekazali do dyspozycji Policji 24-latka, który próbując uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, popełnił przestępstwo.

Ujętemu mieszkańcowi powiatu szydłowieckiego zostaną postawione zarzuty dotyczące posłużenia się cudzym dokumentem. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.