Narodowe Święto Niepodległości na ŚKP

Narodowe Święto Niepodległości na ŚKP

Choć sezon kolejkowy oficjalnie się zakończył, Średzka Kolej Powiatowa zaprasza wszystkich spragnionych pary i klimatu kolejki na pociąg specjalny z okazji Dnia Niepodległości.

Pociąg wyruszy w trasę ze Środy Wielkopolskiej do Zaniemyśla w czwartek, 11 listopada 2021 roku o godzinie 11:00. Udamy się w nostalgiczną podróż w czasie, nasycając się dumą z naszej narodowej przynależności.

Po przyjeździe do Zaniemyśla udostępni pasażerom do zwiedzania Izbę Pamięci na tamtejszej stacji. Będzie można zobaczyć tam przeróżne eksponaty związane historycznie z kolejnictwem – w tym między innymi historyczne umundurowanie, urządzenia łączności czy sterowania ruchem kolejowym.

Po około półgodzinnym postoju skład wyruszy ponownie w kierunku Środy, by po kilkunastu minutach jazdy zatrzymać się na stacji w Śnieciskach. Tam będzie możliwość zasiąść wspólnie do biesiady przy ognisku oraz posłuchać granej na żywo muzyki. To jednak nie wszystkie atrakcje, ale kolejka trzyma je w tajemnicy.

Powrót do Środy Wielkopolskiej zaplanowany jest na godzinę 16:00.

Bilety normalne w cenie 35 zł, ulgowe 22,05 zł i rodzinne (2 osoby dorosłe i 2 dzieci do 16. roku życia) 95 zł będą sprzedawane w kasie biletowej na stacji Środa Miasto na godzinę przed odjazdem pociągu. Na przejazd nie jest prowadzona rezerwacja miejsc dla klientów indywidualnych; prosimy o zgłoszenia jedynie większych, przynajmniej 10-osobowych grup.