Na tory Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej wracają sobotnie pociągi w ramach WLT

Na tory Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej wracają sobotnie pociągi w ramach WLT

W sobotę, 15 maja zacznie kursować Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa w ramach w ramach Warszawskich Linii Turystycznych.. Do stacji w Piasecznie można będzie dojechać z Warszawy, m.in. specjalną zabytkową linią autobusową 51. To kolejne – obok tramwajowej linii 36 i autobusowej linii 100 – atrakcje Warszawskich Linii Turystycznych.

Zabytkowa kolejka wąskotorowa wyrusza w każdą sobotę wczesnym popołudniem ze stacji w Piasecznie. Przejeżdża przez Zalesie Dolne z zabytkową stacją z lat 30. XX wieku, Głosków, Runów i Złotokłos dociera do Tarczyna. W drodze powrotnej zatrzymuje się w Runowie, gdzie peron znajduje się tuż przy leśnej polanie. Tu pasażerowie mają czas dla siebie. Można przejść się na spacer do lasu, poleniuchować na trawie lub zwiedzić pobliski Złotokłos – przedwojenne letnisko gdzie wychował się Marek Hłasko i mieszkał m.in Mieczysław Fogg. Czas przejazdu kolejką wraz z piknikiem w Runowie to około 4 godziny. Do Piaseczna można dojechać z Warszawy m.in. specjalną zabytkową linią autobusową 51.

Linia autobusowa 51

Linia 51 jest przeznaczona tylko dla osób wybierających się na przejazd Piaseczyńską Koleją Wąskotorową. Z autobusu można skorzystać na podstawie biletu, wydanego przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej, na przejazd kolejką i dowożący do niej autobus. Nie ma możliwości zakupu biletu tylko na autobus linii 51.

Rozkład jazdy

Linie kursują we wszystkie soboty od 15 maja do 25 września oraz 3 czerwca.

 

13:00 – Odjazd autobusu linii 51 z przystanku Centrum 53 (przy ul. Marszałkowskiej) – 13:00
14:00 – Odjazd pociągu ze stacji Piaseczno Miasto
17:30 – Powrót pociągu do stacji Piaseczno Miasto
18:30 – Powrót autobusu linii 51 ze stacji Piaseczno Miasto po przyjeździe pociągu