Na stacji Poronin powstanie przejście pod torami

Na stacji Poronin powstanie przejście pod torami

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły postępowanie na budowę przejścia pod torami w ramach Projektu „Prace na liniach kolejowych 97, 98, 99 na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane”.

Przedmiotem zamówienia jest budowa przejścia pod torami w km 37,688 linii kolejowej nr 99 na stacji Poronin wraz z dojściami od strony wschodniej (droga krajowa DK47) oraz od strony zachodniej, schodami do peronów z zadaszeniem oraz trzema windami. W ramach prac spółka oczekuje także wykonania odwodnienia w tym budowę przepompowni, likwidację tymczasowego dojścia do peronu nr 2 oraz demontaż tymczasowego przejścia przez tory.

Jak zaznacza zarządca infrastruktury, wykonanie prac musi być tak zaplanowane, aby w dniu 23 czerwca 2023 r. dokonano odbioru eksploatacyjnego obiektu inżynieryjnego wraz z infrastrukturą torową w tym wykonanie próbnego obciążenia, w związku z koniecznością zapewnienia otwarcia i przejezdności ruchu kolejowego planowaną na dzień 29 czerwca 2023 r.

Na oferty spółka czeka do 15 listopada 2022. O wyborze wykonawcy zdecyduje cena.

Przypomnijmy,że PKP PLK analizują obecnie oferty na przebudowę peronu nr 1 w stacji Nowy Targ oraz peronu nr 1 w stacji Poronin.