Mylne skierowanie pociągu KM na stacji Warszawa Zachodnia [AKTUALIZACJA]

Mylne skierowanie pociągu KM na stacji Warszawa Zachodnia [AKTUALIZACJA]

Z powodu mylnego skierowania pociągu Kolei Mazowieckich na stacji Warszawa Zachodnia występują utrudnienia w ruchu pociągów.

Do zdarzenia doszło około godz. 9:15. Pociąg Kolei Mazowieckich relacji Dęblin – Błonie został skierowany na tor zamknięty, bez krawędzi peronowej, zamiast na tor 10 przy peronie 4.

Jak się dowiedzieliśmy, pociągiem podróżowało 100 pasażerów, którzy zostali ewakuowani przez pracowników Kolei Mazowieckich. Dodajmy, że w wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia pantografu w jednostce EN57AKM.

Według naszej wiedzy istniało ryzyko wykolejenia, ponieważ pojazd zatrzymał się przed podkładem, który podczas prac modernizacyjnych często stanowi blokadę nieczynnego toru.

Służby PKP PLK szacują, że zakończenie utrudnień powinno nastąpić ok. godz. 12:00.

Mogą wystąpić opóźnienia pociągów około 20 minut. Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów przewoźników Koleje Mazowieckie , PKP Intercity , Polregio, ZTM Warszawa w strefie I i II na całym obszarze kursowania pociągów Kolei Mazowieckich oraz w WKD na trasie Reduta Ordona – Grodzisk Mazowiecki w obu kierunkach.

Dodajmy, że od 3 do 8 czerwca, w obrębie stacji Warszawa Zachodnia, będą prowadzone prace związane z wprowadzeniem telefonicznego zapowiadania pociągów. W tym czasie zmieniona zostanie organizacja ruchu pociągów.

AKTUALIZACJA

Od godz. 13:00 przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu przez stację.

AKTAULIZACJA

W związku z innym zdarzeniem po godz. 12:00, na linii kolejowej między Warszawą Al. Jerozolimskimi a Warszawą Okęcie na trasie prowadzącej m.in. do lotniska, występują opóźnienia pociągów do ok. 20 minut.

Doszło do potrącenia osoby znajdującej się na torach (poza przejściami i przejazdami) przez pociąg SKM Warszawa rel. Sulejówek Miłosna – Warszawa Lotnisko Chopina. Na miejscu pracują służby. Okoliczności zdarzenia ustali komisja. Ruch pociągów prowadzony jest po jednym torze.