Tygodniowe utrudnienia związane z pracami na stacji Warszawa Zachodnia

Tygodniowe utrudnienia związane z pracami na stacji Warszawa Zachodnia

Przebudowa i modernizacja stacji Warszawa Zachodnia oraz przyległych linii kolejowych wkracza w kolejny etap prac. Spowoduje to zmiany w rozkładzie jazdy i ograniczenia w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich oraz SKM Warszawa do soboty 8 czerwca 2024 r.

Koleje Mazowieckie

Pociągi po średnicy podmiejskiej będą kursowały z częstotliwością co 20 minut w obu kierunkach, a na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia co 10 minut w obu kierunkach. Natomiast pociągi lotniskowe będą kursowały na odcinku Warszawa Centralna – Modlin – Warszawa Centralna. Utrudnienia dotkną również pasażerów korzystających z przejazdów linią R8 (Warszawa – Radom) oraz R9 (Warszawa – Działdowo).

R1 Warszawa-Skierniewice

R2 Warszawa-Łuków

R3 Warszawa-Kutno

R7 Warszawa-Dęblin

R8/R80 Warszawa-Radom

R9/90 Warszawa-Działdowo

RL Warszawa Lotnisko Chopina-Modlin

SKM Warszawa

LINIA S1 i S10

Pociągi SKM S1 będą kursowały wyłącznie w skróconej relacji z Pruszkowa do Warszawy Głównej z częstotliwością, co około 60 minut. Z Warszawy Wschodniej do Otwocka będą kursowały pociągi SKM S10 z częstotliwością co około 30 minut. Odcinek Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia, czyli podmiejska linia średnicowa – nie będzie obsługiwany tą linią!

Rozkład jazdy S1 ważny od 3 do 8 czerwca

Rozkład jazdy S10 ważny od 3 do 8 czerwca

LINIA S2 i S20

Pociągi SKM S2 będą kursowały tak jak dotychczas, w pełnej relacji z Lotniska Chopina do Sulejówka Miłosny, z częstotliwością co około 60 minut. Na skróconej trasie, z Warszawy Wschodniej do Sulejówka Miłosny, pojadą pociągi S20. Będą występowały kilkuminutowe przesunięcia godzin odjazdów poszczególnych pociągów.

Rozkład S2 ważny od 3 do 8 czerwca

Rozkład S20 ważny od 3 do 8 czerwca

LINIA S3

Jak co roku w sezonie letnim, od niedzieli, 1 czerwca wybrane pociągi SKM S3 w weekendy będą kursowały w wydłużonej relacji do i z Radzymina, zatrzymując się po drodze w Nieporęcie – tuż nad brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego. Od poniedziałku 3 czerwca, do piątku 7 czerwca dwa popołudniowe i cztery wieczorne pociągi pojadą w skróconej relacji do i ze stacji Warszawa Gdańska. Natomiast w sobotę, 8 czerwca – dwa popołudniowe i jeden wieczorny pociąg – pojadą w skróconej relacji. Ponadto, będą występowały minutowe przesunięcia godzin odjazdów poszczególnych pociągów.   

Rozkład S3 ważny w dniach 1-2 czerwca (dni wolne od pracy)

Rozkład S3 ważny od 3 do 7 czerwca (dni powszednie)

Rozkład S3 ważny 8 czerwca (dzień wolny od pracy)

LINIA S4 i S40

Od 1 czerwca w letnie weekendy – do ośmiu – zwiększy się liczba połączeń SKM S4 do Zegrza Południowego. Natomiast od poniedziałku 3 czerwca do soboty 8 czerwca, wszystkie pociągi SKM S4 pojadą wyłącznie w skróconej relacji do i ze stacji Warszawa Gdańska.

Pociągi SKM S40 będą kursowały przez cały ten tydzień, do soboty 8 czerwca włącznie, na trasie Warszawa Rakowiec – Piaseczno, z częstotliwością co około 60 minut przez cały dzień.

Rozkład S4 ważny w dniach 1-2 czerwca (dni wolne od pracy)

Rozkład S4 ważny od 3 do 7 czerwca (dni powszednie)

Rozkład S4 ważny 8 czerwca (dzień wolny od pracy)

Rozkład S40 ważny od 3 do 7 czerwca (dni powszednie)

Rozkład S40 ważny 8 czerwca (dzień wolny od pracy)

Przypomnimy, że od niedzieli, 9 czerwca podróżni na Warszawie Zachodniej wsiądą do pociągów z nowych peronów nr 1, 2 i 3. Przez zmodernizowaną stację przejedzie ok. 950 składów – zamiast jak dotychczas ok. 750.