Młodzi uciekinierzy ujęci przez funkcjonariuszy SOK

Młodzi uciekinierzy ujęci przez funkcjonariuszy SOK

Funkcjonariusze SOK odnaleźli nastolatków, którzy uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Terapii i Readaptacji „Powrót z U” w Kazimierzu Dolnym. Dzięki błyskawicznej reakcji mundurowych szybko ujęto uciekinierów.

W poniedziałek, 25 marca 2024 r. dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei we Włoszczowie otrzymał telefoniczną informację od komendanta zmiany Komendy Regionalnej SOK w Kielcach, że poszukiwane są trzy niepełnoletnie osoby, które uciekły z Młodzieżowego Ośrodka Terapii i Readaptacji „Powrót z U” w Kazimierzu Dolnym. Wszystkie prawdopodobnie podróżują pociągiem relacji Lublin Główny – Wrocław Główny. Funkcjonariusze SOK wspólnie z Policją podjęli działania poszukiwawcze.

Mundurowi w trakcie kontroli składu pociągu na stacji kolejowej Włoszczowa zauważyli rysopisem przypominające osoby poszukiwane. Po podjęciu interwencji potwierdziło się, że 14 i 16-letnie dziewczyny oraz 16-letni chłopiec są osobami, które samowolnie opuściły Ośrodek w Kazimierzu Dolnym.

Ujęci uciekinierzy zostali przekazani obecnym na miejscu funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Poniosą teraz konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania, zgodnie z regulaminem placówki.