Młodociani grafficiarze zatrzymani przez funkcjonariuszy SOK

Młodociani grafficiarze zatrzymani przez funkcjonariuszy SOK

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie zatrzymali na gorącym uczynku nieletnich sprawców dewastacji tunelu kolejowego, malujących graffiti. Do chwili ujęcia małoletni zdążyli pomalować około 20 m² graffiti na ścianie tunelu.

W poniedziałek, 14 listopada 2022 r. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie, podczas patrolu przystanku osobowego Kraków Prokocim zauważyli trzy osoby malujące farbą w sprayu graffiti na ścianie nowopowstałego tunelu podziemnego.

Na widok mundurowych sprawcy próbowali zbiec z miejsca zdarzenia, jednak funkcjonariusze SOK po krótkim pościgu udaremnili ucieczkę zatrzymując całą trójkę wraz z dowodami rzeczowymi w postaci 4 puszek z farbą. W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprawcy dewastacji są osobami nieletnimi. Do czasu przybycia patrolu SOK ,,grafficiarze” zdążyli zamalować około 20 m² powierzchni tunelu kolejowego.

Osoby nieletnie zostały przekazane funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Krakowie, gdzie prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające w sprawie.