Mieszkańcy Lubartowa zyskali nowe przejście przez linię kolejową

Mieszkańcy Lubartowa zyskali nowe przejście przez linię kolejową

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zbudowały nowe bezpieczne przejście nad torami linii Łuków – Lublin Północny w Lubartowie. Nowy obiekt ułatwia komunikację w mieście i zwiększa bezpieczeństwo ruchu kolejowego. Inwestycja o wartości ponad 7 mln zł netto była współfinansowana z RPO woj. lubelskiego.

Wejście na obiekt jest dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Z jednej strony jest chodnik (konstrukcja kładki jest na poziomie gruntu), a z drugiej, gdzie jest spadek są pochylnia i schody. Bezpieczne przejście jest oświetlone energooszczędnymi lampami.

Budowa kładki w Lubartowie jest kontynuacją inwestycji prowadzonej na odcinku linii Lubartów – Parczew, gdzie z podróży koleją pasażerowie korzystają od 2021 r. Mamy nadzieję, że nowa kładka poprawi komfort życia mieszkańców Lubartowa i bezpieczeństwo transportu kolejowego, a także przyczyni się do rozwoju miasta – powiedział Piotr Majerczak, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Budowa nowej kładki to część projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 30 na odcinku Lubartów – Parczew” za ponad 90 mln zł (netto). Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020.