Masz 18 lat i lubisz podróże? Wygraj podróż po Europie z DiscoverEU

Masz 18 lat i lubisz podróże? Wygraj podróż po Europie z DiscoverEU

Do końca kwietnia można się zgłosić do konkursu DiscoverEU, który Komisja Europejska organizuje w ramach programu Erasmus+. Jakie warunki trzeba spełnić?

Jeśli jesteś osobą, która urodziła się między 1 lipca 2005 r. a 30 czerwca 2006 r., spełniasz jeden z warunków udziału w konkursie. Co jeszcze musisz zrobić, żeby powalczyć o nawet miesięczną podróż – najlepiej pociągiem! – po Europie?

  • wypełnij internetowy formularz zgłoszeniowy – podaj w nim prawidłowy numer swojego dowodu tożsamości, paszportu lub karty pobytowej;
  • rozwiąż quiz i odpowiedz na pytanie dodatkowe.

Pamiętaj, że musisz mieć obywatelstwo lub miejsce zamieszkania w jednym z krajów członkowskich Unii Europejskiej lub w jednym z państw trzecich stowarzyszonych z programem Erasmus+ (Islandia, Liechtenstein, Macedonia Północna, Norwegia, Serbia i Turcja).

Laureaci konkursu odbędą podróż, która będzie trwać co najmniej 1 dzień, a maksymalnie 30 dni. Będzie musiała wpisać się w Twój kalendarz między 1 lipca 2024 r. a 30 września 2025 r. Preferowanym środkiem transportu jest kolej – najbardziej ekologiczna i zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Nie martw się, jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością lub masz problemy zdrowotne, które mogą utrudnić podróżowanie. Otrzymasz pomoc, która sprawi, że będziesz mógł spełnić swoje podróżnicze plany.

Laureaci konkursu zostaną ambasadorami DiscoverEU. Będą relacjonować podróż w mediach społecznościowych.

Pierwsza runda konkursu odbyła się w 2018 r. Wtedy bilety na podróż otrzymało ponad 200 tys. osiemnastolatków. Od tamtej pory co roku młodzi ludzie mają szansę odkrywać Europę z biletem DiscoverEU w kieszeni. To świetna okazja, by poznać inne kultury, nawiązać nowe przyjaźnie i odkryć najciekawsze zakątki Europy.

Szczegóły na stronie Europejskiego Portalu Młodzieżowego.