Marcowa korekta rozkładu jazdy pociągów ŁKA

Marcowa korekta rozkładu jazdy pociągów ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna przedstawiła najważniejsze zmiany w rozkładzie jazdy który będzie obowiązywał od 13 marca do 11 czerwca 2022 r.  Łódzki przewoźnik  uruchomi dwie pracy pociągów relacji Łódź Widzew – Toruń Główny.

W celu zapewnienia dojazdu z Włocławka do Łodzi na godzinę 8:00 wprowadzone zostanie honorowanie biletów w porannych pociągach PKP Intercity na odcinku Włocławek – Kutno  i Kutno – Łódź Widzew.

Ze względu na brak możliwości przejazdu pociągu ŁKA na trasie Kutno – Zgierz i Zgierz- Łódź Widzew wyznaczone zostały dodatkowe postoje w wybranych pociągach PKP Intercity na stacjach/ p.o. Grotniki, Zgierz Północ, Łódź Warszawska i Łódź Marysin.

Uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa za ostatni pociąg z Łodzi i pierwszy do Łodzi na odcinku Łowicz Przedmieście – Łowicz Główny. Pozostałe jednostki pojadą w pełnej relacji do/z Łowicza Głównego.

Przewoźnik uruchomi dodatkowy poranny pociąg z Sieradza, który dojedzie do stacji  Łódź Kaliska na godzinę 8:00.

Pociągi kursujące do/z Poznania będą miały dodatkowy postój na stacji Poznań Dębina.

Uruchomiony zostanie wieczorny autobus relacji Piotrków Trybunalski – Radomsko, który będzie skomunikowany w Piotrkowie Tryb. z pociągami jadącymi z Łodzi oraz Warszawy.

Od 9 maja do 3 czerwca br. za wszystkie pociągi kursujące na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Drzewica uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Nadal za większość pociągów kursujących na linii Skierniewice – Łowicz – Kutno pojadą autobusy zastępcze. Natomiast od 19 kwietnia do 6 maja br. wszystkie połączenia zostaną zastąpione ZKA.

Wybrane pociągi do/z Drzewicy oraz Piotrkowa Tryb./ Radomska nadal będą kursowały w skróconej relacji do/z Koluszek. Zapewniono dogodne skomunikowania na połączenia ŁKA oraz innych przewoźników.

Szczegółowe rozkłady jazdy pociągów ŁKA

Łódź – Kutno – Włocławek

Łódź – Łowicz

Łódź – Sieradz – Ostrów Wielkopolski – Poznań

Łódź – Skierniewice – Warszawa

Łódź – Zgierz

Kutno – Łowicz – Skierniewice

Łódź – Tomaszów Mazowiecki – Drzewica – Radom

Łódź – Piotrków Trybunalski – Radomsko