Marcin Rodek prezesem FPS Cegielski

Marcin Rodek prezesem FPS Cegielski

Rada Nadzorcza H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych powołała na funkcję Prezesa Zarządu spółki pana dr Marcina Rodka, LL.M.

Pan dr Marcin Rodek, LL.M. jest radcą prawnym. Ukończył prawo oraz chemię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zdobył doktorat w dziedzinie prawa patentowego na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium, na którym ukończył także studium LL.M. podstaw prawa niemieckiego. Jest stypendystą Instytutu Maksa Plancka ds. Innowacji i Konkurencji. Studiował także na Uniwersytecie w Zurychu. Ukończył m.in. Studium prawa Anglii i UE prowadzone przez Uniwersytet Cambridge, Studium Programów Europejskich oraz Szkołę Letnią Światowej Organizacji Własności Intelektualnej w Genewie.

Zarządzał i brał udział w realizacji wielu innowacyjnych projektów. Od lat doradzał renomowanym i pionierskim przedsiębiorstwom pomagając w ich rozwoju.

Pan dr Marcin Rodek, LL.M. jest również autorem licznych publikacji, w tym także zagranicznych, w dziedzinie prawa spółek, prawa na dobrach niematerialnych (tzw. własności intelektualnej), prawa lotniczego oraz kolejnictwa.