Koleje Mazowieckie wyruszą na trasę Ostrołęka – Chorzele

Koleje Mazowieckie wyruszą na trasę Ostrołęka – Chorzele

Już od 11 czerwca 2023 r., na linii nr 35 na odcinku Ostrołęka – Chorzele zostaną uruchomione połączenia kolejowe. Jest to związane z zakończeniem prac modernizacyjnych realizowanych przez PKP PLK.

Mieszkańcy otrzymają 8 par pociągów KM – 7 par będzie kursować od poniedziałku do niedzieli, 1 natomiast od poniedziałku do piątku. Połączenia, w związku z tym że jest to linia niezelektryfikowana, obsługiwane będą przez spalinowe autobusy szynowe.

Ostatni pociąg na odcinku Ostrołęka – Chorzele pojechał w 2001 r. Teraz, po tak długim czasie, pociągi na tej linii znowu będą kursować. Decyzja Samorządu Województwa Mazowieckiego o uruchomieniu połączeń kolejowych jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczności lokalnej na pasażerski transport kolejowy. Dzięki temu mieszkańcy zyskają możliwość szybszego dojazdu do pracy czy szkoły – mówi Robert Stępień, Prezes Zarządu Kolei Mazowieckich.

Przypomnijmy, że pod koniec 2022 r. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego umowę o dofinansowanie dla etapu I prac projektu „Modernizacja linii kolejowej nr 35 na odcinku Ostrołęka-Chorzele”.

Dodajmy, że PKP Polskie Linie Kolejowe zaplanowały kolejne prace na linii kolejowej nr 35. Zarządca infrastruktury chce wyremontować odcinek Chorzele – Wielbark.