Lubelskie: pociąg potracił osoby odśnieżające rozjazdy

Lubelskie: pociąg potracił osoby odśnieżające rozjazdy

Dziś około godziny 10:00 w miejscowości Jaszczów gm. Milejów, doszło do potracenia dwóch mężczyzn przez pociąg osobowy relacji Lublin Gł – Zamość. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że obaj mężczyźni odśnieżali tory za pomocą tzw. dmuchawy.

Jak tłumaczy nadkomisarz Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przy odśnieżaniu torów kolejowych pracowało trzech mężczyzn.

Jeden z nich miał w ostatniej chwili zauważyć pociąg i odskoczyć. Pozostali dwaj zostali potrąceni. 64-latek po potrąceniu dostał się pod pociąg i zginął na miejscu, drugi został odrzucony od torów i obecnie z obrażeniami ciała przebywa w szpitalu. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że pracowali używając do odśnieżania tzw. dmuchawy. Niewykluczone, ze mieli słuchawki tłumiące dźwięk, a odśnieżany w ten sposób śnieg utrudniał widoczność – dodaje Fijołek.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

Jak potwierdził nam Karol Jakubowski rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe, potrąceni mężczyźni to pracownicy zarządcy infrastruktury.