PKP PLK: sieć kolejowa jest przejezdna

PKP PLK: sieć kolejowa jest przejezdna

Na chwilę obecną nie ma żadnych wydarzeń, które generowałyby większe utrudnienia w ruchu pociągów – poinformował „Kolejowy Portal” Karol Jakubowski rzecznik PKP PLK.

Zarządca infrastruktury obserwujemy to co dzieje się na sieci.

Obserwujemy komunikaty i prognozy. Widzimy, że możliwe jest wystąpienie pogorszonych warunków pogodowych na w centralnej i północnej części Polski – podkreśla Jakubowski

Na Podkarpaciu na liniach Jarosław – Rzeszów oraz Leżajsk – Przeworsk występują przypadki oblodzonej sieci trakcyjnej.

Tam działamy w taki sposób, aby za pomocą lokomotyw spalinowych spalinową pociągi mogły zostać przeciągane – dodaje przedstawiciel PKP PLK.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał, że w ciągu ostatniej doby opady śniegu wystąpiły praktycznie w całym kraju. Lokalnie przybyło ponad 20 cm śniegu. Według najnowszego ostrzeżenia dla części kraju prognozuje się silny mróz, dochodzący miejscami do −17°C.

Do godziny 14:00 uruchomiono 2080 pociągów pasażerskich. Mimo trudnych warunków atmosferycznych punktualność wynosi 75 procent. Wczoraj, w sobotę 2 grudnia uruchomionych zostało 4016 pociągów pasażerskich. Punktualność wyniosła 78 procent — powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.