LTG Cargo chce przewozić ładunki intermodalne do terminali w Polsce

LTG Cargo chce przewozić ładunki intermodalne do terminali w Polsce

LTG Cargo kontynuuje aktywną dywersyfikację swojej działalności. Spółka uruchomiła przewozy intermodalne z terminalu intermodalnego w Kownie (KIT) do terminali w Polsce. Przewozy towarowe będą organizowane na zamówienie klienta.

Zrealizowano już pierwsze pilotażowe podróże do Gdańska i Małaszewicz, a na życzenie klientów zostaną zbadane możliwości transportu ładunków do innych centrów logistycznych w Polsce, takich jak Poznań.

– Wraz z umacnianiem się pozycji Grupy w Polsce poszukujemy nowych możliwości i wychodzimy naprzeciw szybko zmieniającym się potrzebom rynku w wyniku wojny rosyjskiej na Ukrainie. Pracujemy, aby pozostać silną częścią logistyki kraju i pomóc krajowym firmom otwierać nowe trasy na rynki europejskie. Na początku kwietnia z sukcesem uruchomiliśmy naszą usługę intermodalną do Duisburga w Niemczech i zakończyliśmy już naszą pierwszą podróż z pełnym ładunkiem. Oferujemy naszym klientom wykorzystanie potencjału zgromadzonego przez Grupę w Polsce – mówi Eglė Šimė, prezes LTG Cargo.

Klienci wysyłający do/z Gdańska będą mieli dostęp do jednego z najważniejszych portów dalekomorskich na Bałtyku, do którego zawijają największe kontenerowce z Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji. To centrum logistyczne jest jedynym portem w regionie, który regularnie przyjmuje ładunki z Dalekiego Wschodu.

Tymczasem Terminal Intermodalny Małaszewicze we wschodniej Polsce wyróżnia się tym, że może odbierać ładunki z lądu z Azji Wschodniej i przeładowywać je na dalszy transport do krajów Unii Europejskiej. Małaszewicze to siedziba wielu najważniejszych firm spedycyjnych, logistycznych i transportowych w regionie.

LTG Cargo będzie obsługiwać nowe trasy towarowe na Litwie, a LTG Cargo Polska, spółka zależna, będzie odpowiedzialna za nowe trasy w Polsce. Dzięki temu firmy będą mogły samodzielnie zadbać o wszystkie niezbędne rozwiązania logistyczne, podobnie jak w przypadku frachtu do Duisburga.

Trasa KIT-Gdańsk-KIT będzie miała około 1100 km, a trasa KIT-Małaszewicze-KIT około 900 km. Szacuje się, że transport w jedną stronę zajmie około 30 godzin. Podczas jednej podróży można przewieźć do 42 kontenerów towarów różnego rodzaju.

W najbliższych miesiącach Spółka planuje również nawiązać współpracę z nowymi klientami w Polsce i szukać sposobów na pomoc litewskim przedsiębiorcom w imporcie surowców z krajów Europy Środkowej.