Burze oraz silny wiatr powodują utrudnienia w ruchu pociągów

Burze oraz silny wiatr powodują utrudnienia w ruchu pociągów

Burze i towarzyszący im silny wiatr powodują opóźnienia w ruchu pociągów. Obecnie dwie awarie występują na linii Łódź – Warszawa.

Jak informuje Stowarzyszenie Bezpieczna i Przyjazna Kolej, na odcinku Płyćwia – Koluszki jest uszkodzona sieć trakcyjna, natomiast w Koluszkach mamy awarię urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Opóźnienia pociągów sięgają do 40 min.

Jak wynika z informacji przekazanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe za pośrednictwem Portalu Pasażera, utrudnienia mogą potrwać do godziny 20:00.

Koleje Mazowieckie poinformowały, o ważnym do odwołania wzajemnym honorowaniu biletów PKP Intercity i KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Skierniewice w obu kierunkach. Dodatkowo uzgodniono honorowanie biletów PKP IC w pociągu Polregio 14225 oraz w pociągu IR 11137 na odcinku Warszawa Główna – Koluszki.

– Po gwałtownym załamaniu pogody stwierdzono usterkę urządzeń sterowania ruchem kolejowym na szlaku Rogów – Płycwia. Na miejsce natychmiast skierowane zostały służby techniczne. Do czasu naprawy pociągi kursowały jednym torem. Pasażerowie byli informowani o zmianach w rozkładzie jazdy. O godzinie 21:45 przywrócono rozkładowy ruch pociągów – poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Po gwałtownych opadach deszcze w Poznaniu, również pociągi przejeżdżające przez to miasto mają kilkunastominutowe opóźnienia. Z tego powodu pociągi PKP Intercity TLK „ARTUS” z Gdyni do Krakowa jedzie z opóźnieniem około 100 minut a pociąg IC „SZYNDZIELNIA” odjechał ze stacji Poznań Gł. z opóźnieniem ok. 45 minut.

Obecnie największe opóźnienia wynoszące 117 minut ma pociąg Kolei Wielkopolskich relacji Koło – Poznań Gł.