Łódź: dzięki fotopułapce ujęto sprawców kradzieży sieci trakcyjnej

Łódź: dzięki fotopułapce ujęto sprawców kradzieży sieci trakcyjnej

Funkcjonariusze SOK ujęli dwóch mężczyzn, którzy do momentu przybycia mundurowych zdążyli wyciąć 25 metrów drutu jezdnego na stacji kolejowej Łódź Olechów.

Zdarzenie miało miejsce 8 czerwca 2023 r., gdy komendant zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Łodzi odebrał zdjęcia z fotopułapki zamontowanej na stacji kolejowej w Łódź Olechów. Na zdjęciu widoczne były osoby postronne, które przebywają na torach. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Łodzi, którzy po krótkim pościgu ujęli dwóch sprawców kradzieży sieci trakcyjnej.

Podczas oględzin stwierdzono, że wycięte zostało 25 metrów bieżących drutu jezdnego. Po przeszukaniu terenu kolejowego funkcjonariusze SOK zabezpieczyli samochód osobowy marki Toyota Yaris, którym złodzieje przyjechali na stację Łódź Olechów. Mundurowi na miejscu kradzieży ujawnili narzędzia, którymi posługiwali się sprawcy, w tym nożyce do cięcia drutu i szlifierki kątowe.

30 i 36-latek zostali przekazani przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi Policji w Łodzi, gdzie prowadzone są dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie.

Przypominamy, że zgodnie z art. 254a Kodeksu Karnego zamach na urządzenia infrastruktury kolejowej zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.