Ciężki czwartek dla pasażerów na Pomorzu

Ciężki czwartek dla pasażerów na Pomorzu

Awaria lokomotywy na linii helskiej i przejechanie semafora wskazującego „Stój” na stacji Żukowo Wschodnie spowodowało wielogodzinne opóźnienia w kursowaniu pociągów w województwie pomorskim.

Około 11:45 doszło do awarii lokomotywy SU42 spółki Polregio, która prowadziła pociąg na pociąg 90307 relacji Gdynia Główna – Hel. Ruch pociągów udało się przywrócić po godzinie 15, kiedy naprawiona lokomotywa dojechała do stacji Władysławowo. Przewoźnicy uruchomi komunikację zastępczą między Puckie a Władysławowem, a po pasażerów popsutego składu przyjechał szynobusy.

Do groźniejszej sytuacji doszło na stacji Żukowo Wschodnie. Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował Kolejowy Portal, że, dyżurna na stacji Żukowo Wschodnie wstrzymała ruch pociągów po tym jak zauważyła, że pociąg relacji Kartuzy – Gdańsk Wrzeszcz zaczął wyjeżdżać ze stacji, mimo że na semaforze był podany sygnał „stój”.

Zatrzymany został także pociąg, który nadjeżdżał do stacji z naprzeciwka. Składy stanęły od siebie w odległości około 150 metrów – dodał Jakubowski

Jak zaznaczył przedstawiciel PKP PLK, szczegóły tego zdarzenia wyjaśni komisja. Sprawie przyjrzy się także PKBWK.

Przerwa w ruchu na linii 201 między Żukowem na Rębiechowem trawa ponad 4 godz.

Oba zdarzenia miały wpływ na kursowanie blisko 20 pociągów, a łączenie opóźnienia wyniosły ponad 1300 min.