Kraków: utrudnienia w ruchu pociągów [AKTUALIZACJA]

Kraków: utrudnienia w ruchu pociągów [AKTUALIZACJA]

Ze względu na awarię sieci trakcyjnej ruch pociągów na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów jest tymczasowo wstrzymany. Usunięcie usterki przewidywane jest do ok. godz.17.00.

– Dzisiaj, po godz.14.00, na szlaku Kraków Główny – Kraków  Płaszów została uszkodzona sieć trakcyjna. Natychmiast na miejsce skierowany został pociąg do naprawy sieci. Ruch kolejowy został wstrzymany na trasie Kraków Główny – Kraków Płaszów. Wymaga to jazdy składów przez Kraków Nową Hutę – poinformowała Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK.

Koleje Małopolskie proszą o zwracanie szczególnej uwagi na zapowiedzi megafonowe.

– W związku z awarią pociągi SKA1 kursują w relacjach Kraków Lotnisko – Kraków Główny oraz Kraków Płaszów – Wieliczka Rynek-Kopalnia. Pociągi SKA3 będą kursować drogą okrężną przez Kraków Olszę z pominięciem Krakowa Zabłocia – informują Koleje Małopolskie

W związku z awarią, utrudnienia czekają pasażerów pociągów  PKP Intercity przejeżdżających przez Kraków, a szczególnie pasażerów pociągów 43002, 38105, 8305 .

Aktualizacja godz. 16.30

O godz. 16.30 zapewniono pełną przejezdność linii w Krakowie. Przywracany będzie rozkładowy ruch pociągów. Okoliczności i przyczyny usterki sieci trakcyjnej ustali komisja.