Kraków: kierował samochodem na „podwójnym gazie”

Kraków: kierował samochodem na „podwójnym gazie”

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei  ujęli w Krakowie pijanego kierowcę. 37-latek prowadził auto mając półtora promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.

Funkcjonariusze patrolując rejon stacji Kraków Olsza zauważyli pojazd marki Seat Toledo, którego kierujący nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy. To wzbudziło u funkcjonariuszy pewne podejrzenia. Postanowili skontrolować pojazd.

Kierującym samochodem osobowym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu, w związku z czym postanowili powiadomić Policję.

Jak się okazało w późniejszym czasie podejrzenia funkcjonariuszy SOK okazały się być trafne, ponieważ policyjne badanie wskazało u kierującego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.