Kraków: grafficiarz zatrzymany przez funkcjonariuszy SOK

Kraków: grafficiarz zatrzymany przez funkcjonariuszy SOK

Na szlaku kolejowym Kraków Mydlniki – Zabierzów funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę dewastacji ekranu dźwiękochłonnego. Mężczyzna wraz z kolegą zamalował około 10 m2 powierzchni elementu infrastruktury kolejowej.

W poniedziałek 18 kwietnia 2022 r. funkcjonariusz służby dyżurnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie otrzymał informację o osobach postronnych przebywających na torach kolejowych na szlaku Kraków Mydlniki – Zabierzów.

Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy po przybyciu w rejon zgłoszenia zauważyli dwóch mężczyzn malujących graffiti na ekranie dźwiękochłonnym. Na widok mundurowych sprawcy dewastacji infrastruktury kolejowej rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu jeden z mężczyzn został ujęty przez funkcjonariuszy SOK, a następnie przekazany funkcjonariuszom z II Komisariatu Policji w Krakowie, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Do czasu przybycia funkcjonariuszy SOK sprawcy zdążyli nanieść graffiti na około 10 m2 ekranu dźwiękochłonnego.